Ім’я на мапі міста: Павел Иванович Новгородцев


Павел Иванович Новгородцев

Павло Іванович Новгородцев — російський юрист-правознавець, філософ, громадський і політичний діяч, історик.

Народився в Бахмуті 28 березня (12 березня) 1866 року. Випускник Бахмутськой гімназії. У 1884р. Новгородцев вступив на фізико-математичний факультет Московського університету, але дуже скоро перевівся на юридичний, який закінчив в 1887р. На цьому факультеті він потім став викладати історію філософії права

Pavel_I._Novgorodtsev

Дев’ять років, з 1890 по 1899 р Новгородцев подовгу жив за кордоном, вів дослідницьку роботу, готував до захисту магістерську і докторську дисертації; магістерська дисертація була присвячена історичній школі права, а докторська — дослідження філософського вчення Канта і Гегеля про право і державу. У 1896р. Новгородцев став приват-доцентом, в 1903р. — екстраординарним, а в 1904р. — ординарним професором по кафедрам енциклопедії права і історії філософії права. У роки першої російської революції Новгородцев звільнився з юридичного факультету університету; в 1907 — 1911 рр. він знову продовжив там читання лекцій в якості пріватдоцента. Основна ж його педагогічна діяльність протікала в Московському комерційному інституті, де він викладав аж до Жовтневої революції. Революція боляче вдарила по російській науці. При цьому соціальна філософія та філософія права опинилися під особливою підозрою влади. П.І. Новгородцева, якого переслідували насамперед через політичні причини (за приналежність до партії кадетів і співчуття білому руху), довелося поневірятися, ховаючись від арешту. Зрештою він прийняв рішення переселитися в Прагу, де в 1920 р заснував Російський юридичний факультет, ставши його першим деканом. Помер Павло Іванович Новгородцев в 1924 році в Празі.

Основні твори П. Новгородцева: «Історія філософії права» (1897); «Моральні проблеми в філософії Канта» (1903); «Про завдання сучасної філософії права» (1902); «Криза сучасного правосвідомості» (1909р.); «Політичні ідеали древнього і нового світу» (1913-1914 рр.); «Про суспільний ідеал» (1917р.)

Інформацію підготувала науковий співробітник Тропіна Т.Г.

www.000webhost.com