Ім’я на мапі міста: Василь Гайворонський, письменник і громадянин


110 років тому народився В.А. Гайворонський, видатний діяч української літератури першої половини ХХст. Захоплений читанням книг хлопець виріс в неабияку постать сучасного літературного процесу. Перша кроки письменника – з оповідань в бібліотечному гуртку до публікацій у газетах «Молодой шахтер» та «Кочегарка».

В.А. Гайворонский (2)На тлі культурного життя Донбасу 20-30рр. письменник Гайворонський – значна і яскрава особистість. Його діяльність несе проукраїнську спрямованість, а твори написані живою народною мовою. Редактор журналу «Забой» член асоціації пролетарських письменників України Василь Андрійович у 1933 році був звинувачений у «троцькістській діяльності», але встиг виїхати на Кавказ. Звідти у 1944 приїхав до Львову.

Далі доля талановитого земляка – це еміграція, чужі шляхи і країни (Польща, Германія, Америка).

Акценти в творчості письменника і земляка Гайворонського близькі нашим сучасникам – зачарованість краєвидами Донбасу, повага до людини трудівника, примхливість особистих шляхів віддзеркалюються в оповіданнях поемах і повістях «Пугачівська рудня» (1933р.), «Ще одне кохання» (1946р.), «А світ такий гарний» (1962р.), «Заячий пастух» (1962р.).

Тепер одна з вулиць Бахмута носитиме ім’я співця простого людського щастя В.А. Гайворонського.

www.000webhost.com