Історія музея

  Бахмутський краєзнавчий музей — один з найвідоміших краєзнавчих музеїв сходу України; відомий з 1909 року як музей народної освіти, що створений повітовим земством; перший краєзнавчий музей Донецької губернії у часи, коли Бахмут був її губернським містом.

   Музей створений в Бахмуті 1923 року за ініціативою Бориса Вальха.

 В основу експозиції музею увійшли особисті експонати Б.Вальха. Артемівський окружний музей імені товариша Артема почав діяти в грудні 1923 року з нагоди відкриття пам’ятника тов. Артему (Сергєєву). Його розмістили за адресою: м. Артемівськ, вул. Миру, будинок 25. Музей знаходився в безпосередньому віданні окрполітосвіти та утримувався державним коштом з бюджету. Штатний розпис налічував три одиниці – завідуючий, сторож та прибиральниця. Очолив цей заклад лікар-епідеміолог, орнітолог та зоолог Б.С. Вальх. (Принь, 2011).

  З 1924 року Музей став окружним історико-краєзнавчим. На жаль, його колекції загинули в роки Великої Вітчизняної війни.

   Музей відновлений в Бахмуті у 1962 році. На громадських засадах отримав статус історико-краєзнавчого музею. В 1967 році одержав статус Народногоа потім і Державного.

   У 1989 році одна з найкрасивіших будівель міста, історична пам’ятка, зразок архітектури 19 сторіччя стала домом для 36 тисяч унікальних експонатів з давньої, середньовічної та сучасної історії.

   Колекція Артемівського краєзнавчого музею – це раритетні матеріали з природи, етнографії, побуту і ремеслам місцевого населення, багато фото – та архівних документів.

   До складу основної експозиції входять 12 розділів, серед яких:

  • «Природа Бахмутського краю», 
  • «Наш край в давнину і в середні віки», 
  • «Життя і побут селян», 
  • «Артемівщина в період Великої Вітчизняної війни», 
  • «Монети та паперові гроші», 
  • «Культура нашого краю», 
  • «Історія військових формувань Бахмута-Артемівська».

  Запрошуємо завітати також до літературно-меморіального музею М.Ф. Чернявського, музею історії Бахмутського козацтва, виставкових залів та Музея просто неба, музея історії та культури єврейської громади.

   На тих, хто бажає поглибити свої знання з історії та культури Артемівщини, чекають лекційний зал та наукова бібліотека.

www.000webhost.com